Nasi lekarze, specjaliści, profesjonaliści

Nasz zespół to lekarze specjaliści, jak również lekarz rezydent pod koniec specjalizacji, a także magistrzy fizjoterapii i psychologii. Efekty ich pracy można ocenić po dobrym słowie zaopiekowanych pacjentów. Naszą misją jest jakość specjalistycznych usług.

Profesjonaliści dostępni w naszych kameralnych gabinetach:

lek. Piotr Szczerbiński

Specjalista Ortopeda dziecięcy

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego.
Obecnie pracuje jako Starszy Asystent Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w krakowskim Prokocimiu (USD). Wykonuje operacje z zakresu interwencji pourazowych kości i stawów, powszechnie spotykanych urazów sportowych (m.in. więzadeł, chrząstek, łąkotek), a także wrodzonych i nabytych zmian/deformacji układu ruchu (m.in. zwichnięcia bioderek, skrócenie kończyn).
Pozytywnie oceniany przez wymagających młodszych pacjentów i ich rodziców.

W naszym gabinecie lekarskim Apriori doktor konsultauje dzieci w każdym wieku i młodych dorosłych (0-18r.ż.), wykonuje USG narządu ruchu (USG ortopedyczne).
Precyzyjnie i z należytą starannością wykonuje również USG stawów biodrowych niemowląt i dzieci.
Istnieje możliwość konsultacji osób dorosłych z możliwością badania ultrasonograficznego w trakcie wizyty.

Piotr Szczerbiński – ZnanyLekarz.pl

Dr n. med. Katarzyna Holcman

Specjalistka kardiolog

Doktor nauk medycznych. Specjalista kardiolog. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz University of Rochester w stanie New York w USA. Studia ukończone z wyróżnieniem, m.in. stypendystka Ministra Zdrowia za osiągnięcia w nauce.
Szkolenie specjalizacyjne z kardiologii w realizowała w renomowanym, Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, a dokładnie w Klinice Chorób Serca i Naczyń z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w: Karolinska Institutet (Stockholm, Szwecja), Universita degli Studi di Cagliari (Cagliari, Włochy). Doktor nauk medycznych w Instytucie Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskim w Krakowie. Zajmuje się pracami naukowymi z szczególnym uwzględnieniem niewydolności serca, kardiomiopatii oraz infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Jest autorką kilkudziesięciu prac prezentowanych na międzynarodowych kongresach medycznych oraz publikacji w czasopismach naukowych.

W gabinecie lekarskim APRIORI Centrum Zdrowia konsultuje kardiologicznie oraz wykonuje badania: USG tętnic szyjnych i kręgowych, badanie echokardiograficzne serca (USG serca, ECHO serca) i EKG.

Katarzyna Holcman – ZnanyLekarz.pl

lek. Krzysztof Karwat

Specjalista kardiolog

Specjalista kardiolog, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Pracuje w Oddziale Klinicznym Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Wykonuje zabiegi z zakresu kardiologii interwencyjnej (koronarografia, przezskórne interwencje wieńcowe PCI z implantacją stentów, cewnikowanie jam serca) oraz badania echokardiograficzne.

Na codzień zajmuje się diagnostyką pacjentów z niewydolnością serca, po operacjach kardiochirurgicznych, z wadami zastawkowymi, wadami wrodzonymi serca, kardiomiopatiami oraz pacjentami w stanach nagłych, zagrażających zdrowiu i życiu.
Jest wykładowcą na kursach specjalizacyjnych z echokardiografii. Ponadto jest autorem i współautorem prezentacji konferencyjnych oraz publikacji naukowych dotyczących zastosowania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej w chorobach serca.

Krzysztof Karwat – ZnanyLekarz.pl

Dr n. med. Piotr Golec

Specjalista ortopeda dorosłych

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu. Doktor nauk medycznych.
W APRIORI Centrum Zdrowia konsultuje ortopedycznie dorosłych w przypadku takich schorzeń narządu ruchu jak zespoły bólowe, przeciążeniowe czy pourazowe. Nie rzadko swoje konsultacje uzupełnia o badanie USG narządu ruchu.
W listopadzie 2020 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych, tematem dysertacji była „Odległa ocena wyników operacyjnego leczenia stawowych złamań kości piętowej z zastosowaniem przezskórnych zespoleń małoinwazyjnych”. Egzamin specjalizacyjny zdał początkiem 2021 roku.
Aktywnie uczestniczy w konferencjach, kursach, szkoleniach i warsztatach, głównie z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej narządu ruchu.

Piotr Golec – ZnanyLekarz.pl

lek. Mateusz Kózka

Lekarz w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej. Pracuje w Wojewódzkim Oddziale Chirurgii Naczyń i Angiologii z Pododdziałem Terapii Wewnątrznaczyniowej Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się na szeroko rozumianej chirurgii tętnic (tętniaki aorty i tętnic obwodowych, miażdżycowe niedokrwienie kończyn dolnych, zwężenia tętnic szyjnych) oraz chirurgii układu żylnego. Dodatkowo interesuje się pełną diagnostyką ultrasonograficzną chorób tętnic i żył.

Autor prezentacji oraz prac naukowych z zakresu chirurgii naczyniowej. Uczestnik licznych kursów i warsztatów organizowanych i objętych nadzorem merytorycznym przez CMKP, PTU, PTChN i wiele innych. Członek zespołów badawczych w kilku międzynarodowych badaniach klinicznych.

Mateusz Kózka – ZnanyLekarz.pl

Lek. Jędrzej Kubica

Neurochirurgia, Medycyna Estetyczna

Neurochirurg. Absolwent Collegium Medicum w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne realizował na Odziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Wojskowego w Krakowie. Na codzień zajmuje się ciężkimi przypadkami, wymagającymi hospitalizacji i leczenia operacyjnego. Uczestnik kursów i konferencji w Polsce i za granicą, pozwalających na rozwój wiedzy i umiejętności. Główne zainteresowania to mało inwazyjne zabiegi operacyjne kręgosłupa- w tym termoablacja, bioniczne wspomaganie ruchu u chorych pozbawionych kończyn lub po udarach, regeneracja połączeń nerwowych. Niezwykle serdeczny i sympatyczny lekarz, dbający o komfort i najwyższy poziom opieki lekarskiej. W APRIORI doktor wykonuje konsultacje neurochirurgiczne – kwalifikacje do leczenia operacyjnego, odczyty badań radiologicznych- rtg, tomografii, rezonansu i in., porady w zakresie chorób wymagających interwencji nieinwazyjnych i zabiegowych.
Ponadto doktor konsultuje i wykonuje z niebywałą dokładnością zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, w tym zabiegi naprawcze. Oprócz zabiegów dla urody, leczy botoksem migrenowe bóle głowy, bruksizm, czy nadpotliwość.

Jędrzej Kubica – ZnanyLekarz.pl

lek. Marta Sędzielewska

Specjalista endokrynolog

Jest absolwentką kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, studia medyczne zakończyła z wyróżnieniem rektorskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Uniweryteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz w Oddziale Klinicznym Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest specjalistką z dziedziny endokrynologii.
Swoje umiejętności i wiedzę nieustannie pogłębia na licznych konferencjach i sympozjach naukowych.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz posiada certyfikat Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii w zakresie badania USG tarczycy.

Marta Sędzielewska – ZnanyLekarz.pl

Magister fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, studia licencjackie ukończyła na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowałą zarówno z pacjentami w szpitalu jak i prywatnych centrach fizjoterapii.
Na co dzień pracuje z pacjentami bólowymi, ortopedycznymi, a także młodzieżą dotkniętą wadą postawy.
Bogate doświadczenie w prowadzeniu Pilates Rehabilitacyjnego.
Dla każdego pacjenta dobiera indywidualny plan terapii dostosowany do jego potrzeb, dając gwarancję szybkiego powrotu do zdrowia.
Metodyka, specjalości:
– Terapia Manualna – Szkoła Niemiecka – moduł 1
– Nowoczesne standardy rehabilitacji ortopedycznej (kręgosłup szyjny, piersiowy, lędźwiowy)
– Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty
– Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym
– Kinesiology Taping
– Masaż
– Fizjoterapeutyczne badanie i leczenie zaburzeń napięcia mięśniowego
– Osteopatyczna Terapia Blizn
– Pilates Rehabilitacyjny

Kamila Siedlecka – ZnanyLekarz.pl

mgr Jakub Kołsut

Fizjoterapeuta

Absolwent studiów na kierunku fizjoterapia (licencjackie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie).
Zdobyte unikalne doświadczenie w pracy ze sportowcami z Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.
Wykonuje również wizyty domowe, w ramach których pracuje z pacjentami ze schorzeniami ortopedycznymi oraz neurologicznymi.
Proces terapeutyczny opiera na wiedzy zdobytej na studiach oraz specjalistycznych warsztatach i szkoleniach:
– PNF (stopień podstawowy)
– Terapia Manualna – Mulligan Concept
– Nowoczesne standardy rehabilitacji ortopedycznej (kolano, staw skokowy)
– Nowoczesne standardy rehabilitacji ortopedycznej (kręgosłup szyjny, piersiowy, lędźwiowy)
– Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty
– Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym
– Kompleksowa fizjoterapia sportowca w fazie ostrej
– Kinesiology Taping
– Masaż
– Fizjoterapeutyczne badanie i leczenie zaburzeń napięcia mięśniowego
– Osteopatyczna Terapia Blizn
– Podstawy Kettlebell

Jakub Kołsut – ZnanyLekarz.pl

mgr Katarzyna Staleńczyk

Psycholog dorosłych

Absolwentka psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także psychoterapeuta w procesie certyfikacji. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na Oddziale Psychiatrii oraz na Oddziale Neurologii i Udarów Mózgu w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie. Swoje umiejętności poddaje nieustannemu rozwojowi oraz stałej superwizji.

W APRIORI Centrum Zdrowia prowadzi psychoterapię indywidualną oraz udziela porad i konsultacji psychologicznych dla dorosłych. W pracy terapeutycznej stosuje podejście humanistyczno-egzystencjalne, starając się zapewnić szeroki wachlarz pomocy psychologicznej skoncentrowanej na indywidualnych potrzebach pacjenta. Zajmuje się zaburzeniami nastroju (depresja) i trudnościami emocjonalnymi, zaburzeniami lękowymi; wspiera osoby w radzeniu sobie ze stresem oraz doświadczające kryzysu.

Katarzyna Staleńczyk – ZnanyLekarz.pl

lek. Maksymilian Kotynia

Specjalista kardiolog

Specjalista kardiolog. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W trakcie stażu podyplomowego w 2013 r. pracował w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Specjalizację realizował w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Główne zainteresowania skupiają się na profilaktyce i prewencji chorób układu sercowo-naczyniowego. Stale uczestniczy w konferencjach, programach klinicznych, warsztatach, kursach USG, organizowanych i objętych nadzorem merytorycznym przez CMKP, PTU i wiele innych. Specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce kardiologicznej. Szuka prostych rozwiązań dla zdrowia w nowych technologiach.

W gabinecie lekarskim APRIORI wykonuje badanie echo serca, USG tętnic szyjnych, EKG oraz próbę wysiłkową na bieżni ruchomej. Scala zespół APRIORI dla dobra pacjenta.

Maksymilian Kotynia – ZnanyLekarz.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Kontakt

Lek. Jędrzej Kubica

Neurochirurgia, Medycyna Estetyczna

Neurochirurg. Absolwent Collegium Medicum w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne realizował na Odziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Wojskowego w Krakowie. Na codzień zajmuje się ciężkimi przypadkami, wymagającymi hospitalizacji i leczenia operacyjnego. Uczestnik kursów i konferencji w Polsce i za granicą, pozwalających na rozwój wiedzy i umiejętności. Główne zainteresowania to mało inwazyjne zabiegi operacyjne kręgosłupa- w tym termoablacja, bioniczne wspomaganie ruchu u chorych pozbawionych kończyn lub po udarach, regeneracja połączeń nerwowych. Niezwykle serdeczny i sympatyczny lekarz, dbający o komfort i najwyższy poziom opieki lekarskiej. W APRIORI doktor wykonuje konsultacje neurochirurgiczne – kwalifikacje do leczenia operacyjnego, odczyty badań radiologicznych- rtg, tomografii, rezonansu i in., porady w zakresie chorób wymagających interwencji nieinwazyjnych i zabiegowych.
Ponadto doktor konsultuje i wykonuje z niebywałą dokładnością zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, w tym zabiegi naprawcze. Oprócz zabiegów dla urody, leczy botoksem migrenowe bóle głowy, bruksizm, czy nadpotliwość.

Jędrzej Kubica – ZnanyLekarz.pl