Nasi lekarze, specjaliści, profesjonaliści

Nasz zespół to lekarze specjaliści, jak również lekarze rezydenci pod koniec swoich specjalizacji, a także magistrzy fizjoterapii, dietetyki klinicznej i psychologii. Efekty ich pracy można ocenić po dobrym słowie zaopiekowanych pacjentów.
Nie oferujemy wszystkiego, stawiamy na jakość specjalistycznych usług.

Profesjonaliści dostępni w naszych kameralnych gabinetach:

lek. Krzysztof Karwat

Specjalista kardiolog

Specjalista kardiolog, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Pracuje w Oddziale Klinicznym Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Wykonuje zabiegi z zakresu kardiologii interwencyjnej oraz badania echokardiograficzne.

Jest autorem i współautorem prezentacji konferencyjnych oraz publikacji naukowych dotyczących zastosowania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej w chorobach serca.

Krzysztof Karwat – ZnanyLekarz.pl

lek. Piotr Szczerbiński

Specjalista Ortopeda dziecięcy, Ortopeda

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Obecnie pracuje jako Starszy Asysten Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w krakowskim Prokocimiu.
Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego.

W gabinetach APRIORI doktor wykonuje konsultacje dzieci w każdym wieku, USG narządu ruchu (w tym wykonuje USG stawów biodrowych dzieci i niemowląt). Konsultuje również osoby dorosłe z możliwością badania USG.

Piotr Szczerbiński – ZnanyLekarz.pl

Lek. Jędrzej Kubica

lekarz pod koniec specjalizacji z neurochirurgii

Absolwent Collegium Medicum w Krakowie. Rezydent Odziału Neurochirurgi i Neurotraumatologii Szpitala Wojskowego w Krakowie. Na codzień zajmuje się ciężkimi przypadkami, wymagającymi hospitalizacji i leczenia operacyjnego. Uczestnik kursów i konferencji w Polsce i za granicą, pozwalających na rozwój wiedzy i umiejętności. Główne zainteresowania to mało inwazyjne zabiegi operacyjne kręgosłupa- w tym termoablacja, bioniczne wspomaganie ruchu u chorych pozbawionych kończyn lub po udarach, regeneracja połączeń nerwowych. Niezwykle serdeczny i sympatyczny lekarz, dbający o komfort i najwyższy poziom opieki lekarskiej. W APRIORI doktor wykonuje konsultacje neurochirurgiczne – kwalifikacje do leczenia operacyjnego, odczyty badań radiologicznych- rtg, tomografii, rezonansu i in., porady w zakresie chorób wymagających interwencji nieinwazyjnych i zabiegowych.

Jędrzej Kubica – ZnanyLekarz.pl

lek. Mateusz Kózka

Lekarz w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej. Pracuje w Wojewódzkim Oddziale Chirurgii Naczyń i Angiologii z Pododdziałem Terapii Wewnątrznaczyniowej Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się na szeroko rozumianej chirurgii tętnic (tętniaki aorty i tętnic obwodowych, miażdżycowe niedokrwienie kończyn dolnych, zwężenia tętnic szyjnych) oraz chirurgii układu żylnego. Dodatkowo interesuje się pełną diagnostyką ultrasonograficzną chorób tętnic i żył.

Autor prezentacji oraz prac naukowych z zakresu chirurgii naczyniowej. Uczestnik licznych kursów i warsztatów organizowanych i objętych nadzorem merytorycznym przez CMKP, PTU, PTChN i wiele innych. Członek zespołów badawczych w kilku międzynarodowych badaniach klinicznych.

Mateusz Kózka – ZnanyLekarz.pl

lek. Marta Sędzielewska

Lekarz w trakcie specjalizacji z endokrynologii

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Studia na Wydziale Lekarskim ukończyła z wyróżnieniem. W 2014 roku rozpoczęła specjalizację z endokrynologii w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami w Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, gdzie przez kilka lat zdobywała doświadczenie zawodowe.

Aktualnie jest specjalizantem w Oddziale Klinicznym Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Uczestniczy w licznych konferencjach i sympozjach naukowych o tematyce endokrynologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Posiada certyfikat Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii w zakresie badania USG tarczycy. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń hormonalnych – m.in. schorzeń tarczycy, przytarczyc, przysadki, nadnerczy oraz otyłości, osteoporozy i zaburzeń miesiączkowania.

Marta Sędzielewska – ZnanyLekarz.pl

lek. Katarzyna Holcman

Lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz University of Rochester w stanie New York w USA. Studia ukończone z wyróżnieniem, m.in. stypendystka Ministra Zdrowia za osiągnięcia w nauce.

Jest lekarką w trakcie specjalizacji z kardiologii w renomowanym, Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, Klinice Chorób Serca i Naczyń z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w: Karolinska Institutet (Stockholm, Szwecja), Universita degli Studi di Cagliari (Cagliari, Włochy). Jest doktorantem w Instytucie Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskim w Krakowie. Aktualnie zajmuje się pracą naukową z szczególnym uwzględnieniem niewydolności serca, kardiomiopatii oraz infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Jest autorką kilkudziesięciu prac prezentowanych na międzynarodowych kongresach medycznych oraz publikacji w czasopismach naukowych.

W gabinecie lekarskim APRIORI Centrum Zdrowia konsultuje kardiologicznie oraz wykonuje badania: USG tętnic szyjnych i kręgowych, badanie echokardiograficzne serca (echo serca) i EKG.

Katarzyna Holcman – ZnanyLekarz.pl

lek. Anna Ostachowska

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii

Pracuje w Oddziale Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jako lekarz i psychoterapeuta oraz w Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum jako asystent.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
Ukończyła całościowe szkolenie psychoterapeutyczne prowadzone przez Katedrę Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje pod regularną superwizją.
Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z psychiatrii.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych pojawiających się w kryzysach, zaburzeń nerwicowych, nastroju i emocji, zaburzeń osobowości, zespołów behawioralnych związanych z zaburzeniami fizjologicznymi oraz leczeniem psychoz.
W gabinecie APRIORI zajmuje się zarówno farmakoterapią jak i prowadzeniem psychoterapii indywidualnej oraz par w nurcie psychodynamicznym (psychoanalitycznym) z szerokim wykorzystaniem innych podejść psychoterapeutycznych (behawioralno-poznawczych, humanistycznych oraz systemowych).

Anna Ostachowska – ZnanyLekarz.pl

lek. Maksymilian Kotynia

Lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W trakcie stażu podyplomowego w 2013 r. pracował w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z kardiologii w renomowanym, Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Główne zainteresowania skupiają się na profilaktyce i prewencji chorób układu sercowo-naczyniowego. Stale uczestniczy w konferencjach, programach klinicznych, warsztatach, kursach USG, organizowanych i objętych nadzorem merytorycznym przez CMKP, PTU i wiele innych. Specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce kardiologicznej. Szuka prostych rozwiązań dla zdrowia w nowych technologiach.

W gabinecie lekarskim APRIORI wykonuje badanie echo serca, USG tętnic szyjnych, EKG oraz próbę wysiłkową na bieżni ruchomej. Scala zespół APRIORI dla dobra pacjenta.

Maksymilian Kotynia – ZnanyLekarz.pl

mgr Katarzyna Staleńczyk

Psycholog dorosłych

Absolwentka psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także psychoterapeuta w procesie certyfikacji. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na Oddziale Psychiatrii oraz na Oddziale Neurologii i Udarów Mózgu w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie. Swoje umiejętności poddaje nieustannemu rozwojowi oraz stałej superwizji.

W APRIORI Centrum Zdrowia prowadzi psychoterapię indywidualną oraz udziela porad i konsultacji psychologicznych dla dorosłych. W pracy terapeutycznej stosuje podejście humanistyczno-egzystencjalne, starając się zapewnić szeroki wachlarz pomocy psychologicznej skoncentrowanej na indywidualnych potrzebach pacjenta. Zajmuje się zaburzeniami nastroju (depresja) i trudnościami emocjonalnymi, zaburzeniami lękowymi; wspiera osoby w radzeniu sobie ze stresem oraz doświadczające kryzysu.

Katarzyna Staleńczyk – ZnanyLekarz.pl


mgr Karina Janikowska

Dietetyk ogólny, kliniczny, sportowy

Absolwentka kierunku dietetyki klinicznej i żywności ekologicznej w Krakowie.
Monitor i koordynator badań klinicznych.
Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
Dietetyk sekcji pływackiej klubu KS Korona Kraków.
Współtworzy stronę nt. triathlonu www.tri-fun.pl gdzie doradza od strony żywieniowej.
Wyróżniona przez prezydenta brązowym krzyżem zasługi a także przez ministra sportu za zasługi dla sportu.

W APRIORI konsultuje dietetycznie dzieci, młodzież i dorosłych, oferuje również indywidualne plany i pakiety dietetyczne, oraz wsparcie dla sportowców wraz z pełnym planem suplementacji.
Chętnie pomaga kobietom planującym zajść w ciąże, a także mamom w żywieniu swoich dzieci.

Karina Janikowska – ZnanyLekarz.pl


Magister fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, studia licencjackie ukończyła na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowałą zarówno z pacjentami w szpitalu jak i prywatnych centrach fizjoterapii.
Na co dzień pracuje z pacjentami bólowymi, ortopedycznymi, a także młodzieżą dotkniętą wadą postawy.
Bogate doświadczenie w prowadzeniu Pilates Rehabilitacyjnego.
Dla każdego pacjenta dobiera indywidualny plan terapii dostosowany do jego potrzeb, dając gwarancję szybkiego powrotu do zdrowia.
Metodyka, specjalości:
– Terapia Manualna – Szkoła Niemiecka – moduł 1
– Nowoczesne standardy rehabilitacji ortopedycznej (kręgosłup szyjny, piersiowy, lędźwiowy)
– Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty
– Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym
– Kinesiology Taping
– Masaż
– Fizjoterapeutyczne badanie i leczenie zaburzeń napięcia mięśniowego
– Osteopatyczna Terapia Blizn
– Pilates Rehabilitacyjny

Kamila Siedlecka – ZnanyLekarz.pl

mgr Jakub Kołsut

Fizjoterapeuta

Absolwent studiów na kierunku fizjoterapia (licencjackie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie).
Zdobyte unikalne doświadczenie w pracy ze sportowcami z Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.
Wykonuje również wizyty domowe, w ramach których pracuje z pacjentami ze schorzeniami ortopedycznymi oraz neurologicznymi.
Proces terapeutyczny opiera na wiedzy zdobytej na studiach oraz specjalistycznych warsztatach i szkoleniach:
– PNF (stopień podstawowy)
– Terapia Manualna – Mulligan Concept
– Nowoczesne standardy rehabilitacji ortopedycznej (kolano, staw skokowy)
– Nowoczesne standardy rehabilitacji ortopedycznej (kręgosłup szyjny, piersiowy, lędźwiowy)
– Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty
– Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym
– Kompleksowa fizjoterapia sportowca w fazie ostrej
– Kinesiology Taping
– Masaż
– Fizjoterapeutyczne badanie i leczenie zaburzeń napięcia mięśniowego
– Osteopatyczna Terapia Blizn
– Podstawy Kettlebell

Jakub Kołsut – ZnanyLekarz.pl

dobra próba wysiłkowa na bieżni kardiologiczna w Krakowie

Paweł Gajdarski

TECHNIK ELEKTRORADIOLOG

Jest technikiem elektroradiologii z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Przez wiele lat pracował w Pracowni Diagnostyki Obrazowej Zakładu Radiologii i Pracowni Hemodynamiki Kardiologii Interwencyjnej.

Od wielu lat wykonuje ok. 2000 testów wysiłkowych na bieżni rocznie w wysokospecjalistycznym ośrodku kardiologicznym w Krakowie.

Zaprasza wszystkich Państwa serdecznie do naszej nowej pracowni na testy i gwarantuje bezstresową oraz w pełni profesjonalną obsługę. Z naszego gabinetu wyjdziecie Państwo z uśmiechem.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Kontakt