Przejdź do treści

System CGM Eversense E3

To system przeznaczony do ciągłego monitorowania stężenia glukozy we krwi. Wykonujemy zabieg implantacji i reimplantacji sensora.
Poniżej znajdziecie Państwo niezbędne informacje.

Lekarz wykonujący zabieg:

Mateusz Kózka
Chirurg naczyniowy

Specjalista chirurgii naczyniowej, “naczyniowiec”.
Wykwalifikowany zabiegowiec.

Co to jest ciągły pomiar cukru we krwi?

jest jednym z systemów ciągłego monitorowania glikemii (CGM) dostępnych dla dorosłych osób z cukrzycą. System umożliwia pacjentom świadomą kontrolę choroby oraz łatwe zarządzanie poziomami glukozy we krwi. W konsekwencji pomaga unikać powikłań cukrzycowych oraz zmniejsza ryzyko hipoglikemii i hiperglikemii.

Na czym polega system CGM-RT Eversense E3?

CGM-RT Eversense E3 składa się z sensora, który jest implantowany pod skórę oraz nadajnika, który jest przyklejony na skórze ramienia. Implantacja sensora podskórnego trwa tylko kilka minut, a pacjenci od razu na bieżąco mogą śledzić poziom glukozy we krwi aż do 180 dni. W praktyce oznacza to bardziej komfortowe życie, bez codziennego, bolesnego nakłuwania opuszków palców w celu sprawdzenia glikemii za pomocą tradycyjnego glukometru.

System umożliwia pacjentom monitorowanie glikemii (czyli poziomu glukozy/”cukru” we krwi), co daje możliwość lepszego zrozumienia i kontrolowania stanu zdrowia. Dodatkowo pozwala lekarzom śledzić stężenia glukozy pacjentów, nawet na odległość. To jest szczególnie istotne dla chorych, którzy potrzebują precyzyjnej opieki oraz stałej kontroli albo są aktywni zawodowo, sportowo.

Chociaż CGM-RT Eversense E3 jest skutecznym, komfortowym i nowoczesnym narzędziem monitorowania glikemii we krwi, ważne jest, aby zastosowanie systemu najpierw przedyskutować z lekarzem i ustalić czy w konkretnej sytuacji klinicznej będzie to właściwe rozwiązanie.

Kto wykonuje zabieg implantacji i wymiany sensora ?

cukrzyca diabetyk implantacja sensora eversense podskórny pomiar glukozy refundowany dla cukrzyków diabetyków kraków apriori zawiła 61a


Zabieg powinien wykonywać przeszkolony, certyfikowany lekarz medycyny. W naszym centrum medycznym przeprowadza go lekarz specjalista chirurg naczyniowy – Mateusz Kózka. Doktor na co dzień wykonuje skomplikowane operacje naczyniowe na tętnicach oraz żyłach. Posiada duże doświadczenie w zakresie chirurgii ogólnej i naczyniowej.

Jak wygląda zabieg implantacji sensora (chipa) Eversense E3?

diabetyk cukrzyca pomiary cukru glukozy podskórne gdzie zrobić zabieg prywatnie kraków refundacja apriori 61a


W gabinecie zabiegowym, lekarz podaje znieczulenie miejscowe. Następnie wykonuje kilkumilimetrowe cięcie w górnej części ramienia i za pomocą sterylnych narzędzi wprowadza sensor pod skórę. Jest to prosty zabieg chirurgiczny, trwający kilkanaście minut. Po zakończonym zabiegu, miejsce nacięcia skóry jest zamykane specjalnym opatrunkiem, a pacjent może wrócić do domu. Po zabiegu tkanki szybko się goją, a system jest praktycznie od razu gotowy do użytkowania.

Dodatkowo pacjent przechodzi szkolenie z obsługi systemu ciągłego monitorowania glukozy Eversense, które jest przeprowadzane przez opiekuna z firmy produkującej sensor.

Pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort w miejscu implantacji, ale wraca do codziennej aktywności zwykle w ciągu kilku dni od zabiegu. W przypadku niepokojących objawów lub problemów, chory powinien skontaktować się z lekarzem lub osobą odpowiedzialną za pomoc w takich sytuacjach.

Implantacja sensora Eversense E3 jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na ciągłe monitorowanie poziomu glukozy we krwi. Ważne jest, aby pacjenci przestrzegali wszystkich instrukcji dotyczących pielęgnacji i kontroli swojego stanu zdrowia po zabiegu.

“Mam zalecenie lekarza od diabetologa i chcę zaopatrzyć się w taki system” – co dalej?

Jeśli zostałeś poinformowany/a, że to rozwiązanie jest dobre dla Ciebie, skontaktuj się z pracownikiem naszej recepcji. Zostaniesz przekierowany do osoby odpowiedzialnej za proces pozyskania urządzenia (telefon kontaktowy do pracownika  recepcji Apriori to 888 44 55 79).

Jakie są koszty systemu ciągłego monitorowania glukozy Eversens?

Co warte uwagi – urządzenie dla wielu osób ubezpieczonych w Polsce jest częściowo refundowane przez NFZ. U nas zabieg implantacji lub reimplantacji (usunięcia i ponownego założenia sensora) odbywa się bez dodatkowych opłat.

Co jest potrzebne do implantacji?

Podczas pierwszej implantacji pacjent potrzebuje:

  • sensor podskórny Eversense E3,
  • transmiter,
  • plastry silikonowe, oddychające, umieszczane pod transmiterem (1 na dzień),
  • stację dokującą (ładowarkę) do transmitera.

W przypadku reimplantacji (usunięcia starego i założenia nowego sensora) niezbędny jest jedynie nowy sensor podskórny. Po upływie maksymalnie 180 dni następuje bowiem wymiana sensora podskórnego. Jednak pacjent korzysta z zakupionego już wcześniej transmitera, plastrów (które kupuje na każdy dzień) oraz ładowarki.

Potrzebujesz więcej informacji? Znajdziesz je na stronach:

Dystrybutora:
www.diabetyk24.pl/monitoring-glikemii-eversense
Producenta:
www.diabetes.ascensia.pl/eversense-e3

Mapa dojazdu i zapisy na wizyty do Centrum Medycznego Apriori:


W naszej przychodni w Krakowie lekarze i medycy przyjmują prywatnie.
Zapoznaj się z naszym cennikiem i umów wizytę pod numerem 888 445 579.
Sprawdź terminy u konkretnego specjalisty na portalu Znanylekarz.