Przejdź do treści

Mezoterapia przeciwbólowa

Mezoterapia przeciwbólowa igłowa to nowoczesna i precyzyjna metoda leczenia zespołów bólowych.
Poniżej prezentujemy ważne informacje.

Lekarz wykonujący zabieg:

Małgorzata Kilian
Reumatolog

Lekarz specjalista reumatolog i chorób wewnętrznych. Wykonuje kapilaroskopię oraz leczy ból mezoterapią igłową.

apriori

Co to jest mezoterapia kręgosłupa i stawów? 

Mezoterapia mikroigłowa z zastosowaniem sterydowych oraz niesteroidowych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych (NLPZ) jest nowoczesną procedurą o potwierdzonej skuteczności. Wykorzystywana jest do łagodzenia bólu w różnych obszarach ciała. Procedura polega na podskórnym i śródskórnym wstrzykiwaniu leków przeciwbólowych bezpośrednio w miejsca objęte objawami bólowymi, co skutecznie przynosi ulgę pacjentowi. Lekarz wykorzystuje do tego cienkie jednorazowe mikroigły, przy pomocy których wprowadza leki w indywidualnie dobrane obszary ciała. Mezoterapia działa poprzez kilka mechanizmów, w tym miejscową stymulację za pomocą nakłucia mikroigłami oraz poprzez bezpośrednie i precyzyjne dostarczenie substancji leczniczych w konkretną okolicę.

Kiedy zalecana jest mezoterapia przeciwbólowa?

Mezoterapię przeciwbólową zaleca się jako metodę zwalczania bólu w różnych schorzeniach. Należą do nich: choroba zwyrodnieniowa, dyskopatie, ból kręgosłupa, bóle i przeciążenia stawów, ból kolana, korzeniowe bóle nerwowe, rwa kulszowa, tendinopatie, fibromialgia, urazy mięśni, bóle więzadłowo-powięziowe czy zespół cieśni nadgarstka. 

Ile trzeba zrobić zabiegów mezoterapii przeciwbólowej?

Leczenie przeciwbólowe metodą mezoterapii obejmuje zazwyczaj serię iniekcji. Zabieg zwykle przeprowadzany jest raz w tygodniu przez okres około 4-6 tygodni. W niektórych przypadkach konieczne mogą być dodatkowe dawki podtrzymujące, które podawane są pacjentom w dłuższych odstępach czasu, aby wzmocnić i podtrzymać efekt terapeutyczny.

W jakie okolice ciała powane są leki tą metodą?

Mezoterapią leczy się wiele okolic ciała, które dotknięte są zespołami bólowymi różnego pochodzenia. Poddany omawianej terapii miejscowej może być kręgosłup (szyjny, piersiowy, lędźwiowy), kolana, stawy skokowe, barki, nadgarstki, łokcie, krętarze oraz inne okolice ciała (z wyjątkiem palców rąk i stóp oraz twarzy).

Kto może wykonać zabieg mezoterapii przeciwbólowej?

Mezoterapię przeciwbólową powinien wykonywać odpowiednio wyszkolony lekarz. W Apriori Centrum Zdrowia w Krakowie zabiegi te przeprowadza lekarz specjalista reumatolog – dr Małgorzata Kilian. W ten sposób chcemy zapewnić naszym pacjentom fachową i bezpieczną opiekę medyczną.

Mapa dojazdu i zapisy na wizyty do Centrum Medycznego Apriori:


W naszej przychodni w Krakowie lekarze i medycy przyjmują prywatnie.
Zapoznaj się z naszym cennikiem i umów wizytę pod numerem 888 445 579.
Sprawdź terminy u konkretnego specjalisty na portalu Znanylekarz.